23 Şubat 2014 Pazar

Güller Şehri Isparta


Antalya City Blog, Antalya ve çevresini gezmeye, fotoğraflamaya ve tanıtmaya devam ediyor. Güller şehri Isparta'yı sizler için gezdik, fotoğrafladık. Isparta'yı ziyaret etmeden önce yazımızı mutlaka okuyun..


Isparta Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde yer alan Göller bölgesinde yer almaktadır. Akdeniz iklimi ile karasal iklim arasında bir geçiş iklimine sahiptir. Kışları serin ve yağışlı yazları ise sıcak ve kurak geçmektedir. İlde Merkez ilçe ile birlikte, Aksu, Atabey, Eğirdir, Gelendost, Gönen, Keçiborlu, Senirkent, Sütçüler, Şarkikaraağaç, Uluborlu,, Yalvaç ve Yenişarbademli olmak üzere 13 ilçe vardır.

Isparta'nın en önemli doğal cazibesi şüphesizki Eğirdir Gölü'dür.

Isparta ili hudutları içinde olduğu kadar Göller Bölgesinin de en önemli göllerinden birisi Eğirdir Gölüdür. Eğirdir gölünün kıyıları ziyaretçilerine piknik ve trekking, tırmanma yüzme ve balıkçılık için iyi bir fırsat sunuyor. Güzel göl manzaralı balık restoranları, yerel mezeler ve içecekler eşliğinde lezzetli yerel balıklar sunuyor.


Isparta'da Doğa Gezisi
Isparta yürüyüş ve dağcılık, dağ bisikleti ve diğer açık hava etkinlikleri için iyi bir fırsat sunuyor. Bunun için Gökçay, Kovada, Gölcük ve Davraz'a gidebilirsiniz.Isparta Şehir Merkezinde Gidilebilecek En İyi 5 Yer..


  1. Böcüzade Parkı
  2. Kafeler Caddesi 
  3. Gökçay Mesireliği
  4. Ayazmana Mesireliği
  5. IyaşPark Alışveriş & Eğlence Merkezi

Isparta'da Gece..

Isparta'da Nerede Kalınır?

Sirene Davras Hotel 
(http://www.davras.com.tr)

Barida Hotel 

                  (http://www.baridahotels.com)

Büyük Isparta Hotel (http://www.buyukispartaotel.net)

Basmacıoğlu Hotel (http://www.basmaciogluotel.com)

Hotel Artan 

(http://www.hotelartan.com)

Altıngöl Hotel Eğirdir 


Isparta, Antalya'dan 120km ve Antalya Havalimanı'nından 110km uzaklıktadır.


1 yorum: