9 Aralık 2013 Pazartesi

Antalya City Blog Kayseri'deki 14. Ulusal Turizm Kongresi'ne katıldı


Turizmdeki gelişmeleri yakından takip eden ve Antalya'nın tanıtımına küçükte olsa katkı sağlamaya çalışan Antalya City Blog Kayseri'deki 14. Ulusal Turizm Kongresi'ne katıldı. Antalya City Blog'un başarılı yazarlarından İsmail Karayün kongredeki gelişmeleri takip etmek için geçen hafta Kayseri'deydi.


14. Ulusal Turizm Kongresi

14. Ulusal Turizm Kongresi 05-08 Aralık 2013 tarihleri arasında Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi'nin ev sahipliğinde Kayseri’de yapıldı. Ulusal turizm kongrelerinin amacı, dünyada ve Türkiye’deki gelişmeler ve eğilimler doğrultusunda yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde turizmi geliştirmeye dönük politik, ekonomik ve işletmecilik konularının ortaya konulması, sorunlarının belirlenmesi ve çözüm önerilerinin oluşturulmasına katkı sağlanmasıdır. 14. Ulusal Turizm Kongresi’nin öncelikli amacı ise bu kapsamda turizm sektöründe yenilikçilik anlayışının gelişmesine ve bu bağlamda dinamik bir yapı içerisinde sektörün ulusal ve küresel rekabet gücünün artmasına katkı sağlamaktır.


Kongreye Prof. Dr. Şeyhmus Baloğlu, Prof. Dr. Yüksel Ekinci, Prof. Dr. Doğan Gürsoy, Prof. Dr. Fevzi Okumuş ve Prof. Dr. Muzaffer Uysal davetli konuşmacı olarak katıldılar.


İsmail Karayün
Kongereyi yakından takip eden değerli yazarımız İsmail Karayün'ün izlenimlerine göre "Kongrenin konusu "Turizmde Yenilik" idi. Ancak yenilik adına çok fazla çalışma yoktu. Alan yeni ve üretkenlik için biraz beklemek lazım olabilir. O yüzden tema ile bağdaşık bir kongre oldunu söylemek yanlış olur. Ancak, genel anlamda Kayseri'nin tanınırlığı ve bu yıl 14'üncüsü yapıldığı için prestijli bir kongre diyebilirim".Kongre ile ilgili daha fazla bilgi için: 

Yazarımız İsmail Karayün'ü Twitter'dan takip etmek için: 0 yorum:

Yorum Gönder